Kanál novinek Romanonderka.cz

O mně

 

Vyhledávání

Je mi 52 let a jsem z Brna. Není mi jedno, kam naše země směřuje, jak se v ní žije a jaký život připravujeme pro naše děti.

Začínal jsem jako dopravák. Na dráze jsem strávil mnoho let. Jako odborový předák jsem hájil zájmy kolegů, kteří každodenně zajišťují chod českých železnic. Byl jsem také řadový, a nutno dodat, že hrdý vozmistr. Jsem pyšný na to, že jsem se živil rukama. V odborech mi nicméně došlo, že pokud chci věci skutečně měnit k lepšímu, politice se nevyhnu. Proto jsem se stal členem sociální demokracie.

Po osm let, v letech 2006 –2014, jsem měl tu čest stát v čele města Brna jako primátor. A byla to úspěšná léta, pro Brno, pro můj tým i pro mě osobně. Byla nabita prací pro Brňany.  Výsledky práce mé a mých kolegů ze sociální demokracie Brňanům přinesly mimo jiné

- realizaci Dobrovského tunelů

- parkovací domy v centru

- aquapark v Kohoutovicích

- rekonstrukci historického centra města

- rekonstrukci Špilberku

- rekonstrukci haly Rondo

- rekonstrukci brněnské Hvězdárny

- záchranu vily Tugendhat

- obnovu Riviéry

- revitalizaci parků od Lužánek přes Koliště

- vyčištěnou Brněnskou přehradu

- ale hlavně 

- modernizovanou veřejnou dopravu

- tisíce revitalizovaných bytů

- více jak tři tisíce míst v mateřských školách.

Zrekonstruovali jsme i páteřních komunikace jako např. ulici Husovu či Milady Horákové a díky úsilí našich starostů v městských částech se nám podařilo zrekonstruovat mnohé základní školy a sportoviště.   

I v letech, kdy se na nás valily informace o rostoucích dluzích pravicových vlád, Brno hospodařilo nejen s vyrovnaným rozpočtem, ale dokonce začalo snižovat dluhy z let minulých a čerpalo evropské finance nejlépe z celé ČR.

TO JE BILANCE ÚSPĚŠNÉHO TÝMU

 

Po komunálních volbách v roce 2014 jsme se společně s kolegy z ČSSD stali brněnskou magistrátní opozicí poté, co jsme se ztrátou 2 % na vítězné hnutí ANO skončili na druhém místě.

Téměř tři roky jsme společně s vámi svědky nenaplněných slibů současné brněnské koalice v čele s ANO a Žít Brno. Dlouhotrvající problémy Brna, a to nejen ty dopravní, nejsou řešeny. Kde jsou slibovaní soukromí investoři a další rozvoj města? Jsou to snad kavárny kolem Veveří ulice, nebo makety z lešenářských trubek potažené obecnými hesly? Porovnej si každý sám.

Poslední tři roky v Brně více než kdy jindy ukázaly, že pokud nebude hlas Brna v Praze dostatečně slyšet, Brňané a obyvatelé Jižní Moravy budou na klíčové investice nejen v oblasti dopravní či sportovní infrastruktury dál čekat marně.

Pro nedostatečné finanční ohodnocení budou Brnu i nadále chybět lidé se zájmem podílet se na chodu města, od řidičů MHD po zaměstnance v sociálních službách.

Proto jsem se rozhodl kandidovat do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.  Nabízím především svoje zkušenosti z oblasti dopravy či ze správy města Brna.

Nabízím také prokázaný rozhled a schopnost dokončovat věci včas. 

Chci hájit práva těch, kteří jsou v naší zemi doma, kteří zde žijí, pracují, vychovávají své děti. Můj zájem patří i nemocným hendikepovaným.  

Vždycky jsem dokázal víc pracovat než mluvit. Nabízím konkrétní výsledky práce jak pro Brňany, tak pro obyvatele Jižní Moravy. Neústupně budu stejně jako dosud usilovat o to, abychom se nevzdávali svých hodnot a tradic, aby tu veřejná správa byla pro občana, aby nám stát z daní, které platíme, zajišťoval jak lepší životní podmínky, tak bezpečnost.

ABYCHOM BYLI NA JIŽNÍ MORAVĚ DOMA